Komentarz walutowy pary USD/PLN
Dokonując analizy na wykresie dziennym można zauważyć równość impulsów wzrostowych odpowiednio od listopada 2014 r. do marca 2015 r. oraz od maja 2015 r. do stycznia 2016 roku. Po każdym impulsie doszło do prawie równej korekty impulsów wzrostowych o 45 groszy. Obecnie jesteśmy w trendzie wzrostowym liczonym od dnia 01 kwietnia 2014 r.
2016-04-26, 10:49

Po umocnieniu się złotówki w pierwszym kwartale 2014 r. na skutek awersji do ryzyka, niestabilnej sytuacji politycznej w Polsce oraz obawy o obniżenie ratingu Polski w połowie maja br., mamy do czynienia z gwałtownym osłabieniem się złotego w stosunku do dolara. W ciągu kilku dni doszło do wzrostu kursu o ponad 20 groszy.

Przełamane zostały kolejne opory, przy stosunkowo płytkim rynku, co może sugerować, iż rynek pozycjonuje się przed wydarzeniami w maju, a cena dyskontuje już ryzyko inwestorów związane z inwestowaniem w złotego. Ważny dla rynku jest także fakt, iż fundusze zmniejszają pozycje oparte na polskim złotym w swoich portfelach, co może prowadzić do jeszcze większego zamieszania na rynku w momencie pojawienia się negatywnych informacji.

Naszym zdaniem w najbliższych dniach dojdzie do niewielkiej korekty ostatniego impulsu wzrostowego, a będzie ona podyktowana faktem chęci zrealizowania zysków kapitału spekulacyjnego przed środowym posiedzeniem FED-u. Pierwsze istotne wsparcie znajduje się na poziomie 3,85 a następnie po jego pokonaniu na poziomie 3,81. Opory wyznaczamy na 3,96, a następny na poziomie 4,00 zł.

W ujęciu długoterminowym uważamy, że dojdzie do kontynuacji osłabienia się złotego i wyznaczenia nowych lokalnych szczytów. Za minimum wzrostów uważamy osiągnięcie ostatniego szczytu ze stycznia na poziomie 4,15, jednakże należy brać pod uwagę jego przebicie i wyznaczenie nowego szczytu na poziomie 4,3375 równego z opisaną przez nas wyżej geometrią równości impulsów wzrostowych.

Powyższy komentarz walutowy nie jest Rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o. i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

25.04.2016 r. godzina 17.30

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy