Komentarz walutowy dla par USDPLN, EURPLN i GBPPLN - 10.03.2017
Czwartek był kolejnym dniem, kiedy kurs dolara znajdował się w konsolidacji pomiędzy 4,07 - 4,0950. Górne ograniczenie kanału pierwszy raz zostało przetestowane 21 lutego i od tego czasu popyt nie ma siły, by pokonać granicę 4,10.
2017-03-10, 08:29

USDPLN

Czwartek był kolejnym dniem, kiedy kurs dolara znajdował się w konsolidacji pomiędzy 4,07 - 4,0950. Górne ograniczenie kanału pierwszy raz zostało przetestowane 21 lutego i od tego czasu popyt nie ma siły, by pokonać granicę 4,10. W piątek poznamy rządowy raport z rynku pracy tzw. peyrolls. Należy oczekiwać danych lepszych od konsensusu, co powinno umocnić dolara na szerokim rynku. W przypadku wzrostów cena ma szanse przetestować poziom 4,16, natomiast w przypadku gorszych danych z gospodarki amerykańskiej dojdzie do dużego rozczarowania i korekta może być dużo mocniejsza, wybijając dolne ograniczenie horyzontalnego kanału trendowego z celem nawet w okolicach 4,00 złotych.

 źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

EURPLN

Bardzo ciekawa sytuacja jest na parze EURPLN. Cena przetestowała poziom 4,3250 i obecnie rynek powinien obrać kierunek. W przypadku wzrostów możliwe są 2 scenariusze. W pierwszym cena po dotarciu do 4,3370 tj. lokalnego szczytu wyrysowanego przez głowę formacji RGR, odbije i wróci do horyzontalnego kanału trendowego. W drugim cena może wybić ten poziom i rysować nowe szczyty. W przypadku spadków pierwszym wsparciem jest poziom 4,29.

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

GBPPLN

Sytuacja na funcie od kilku dni się nie zmienia. Rynek kilkukrotnie testował poziom 4,9560, jednak za każdym razem uaktywniał się popyt. Naszym zdaniem należy spodziewać się dalszej deprecjacji funta. Cena przy kolejnym teście poziomu 4,9560 powinna go wyłamać i docelowo dojść do 4,9190 księgując formację 1 do 1.

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

10.03.2017, godz. 7:00

 

 

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Bednarz
Analityk
ergokantor.pl
+48 33 488 50 40
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.