KOMENTARZ WALUTOWY RYNEK PLN
ergokantor.pl 15.03.2017, 7.00
2017-03-15, 08:40

USDPLN

O dolarze w ostatnich dniach napisaliśmy już tak wiele.

Dolar w dalszym ciągu znajduje się w konsolidacji pomiędzy 4,05-4,10. W ergokantor.pl we wtorek można było kupić dolara po 4,06, co może się okazać dobrą ceną zakupu. Dzisiaj wieczorem prawdopodobnie będziemy świadkami podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Analitycy Bloomberga informują, iż rynek już w 100% wycenił tę podwyżkę i oczekuje wydźwięku komunikatu po ogłoszeniu, by obrać kierunek głównej pary walutowej. Jednakże w ostatnich daniach korelacja pomiędzy EURUSD i USDPLN trochę się rozjechała, co może sugerować, iż po podwyżce stóp procentowych w czwartek rano za dolara będziemy musieli zapłacić kilka groszy więcej. W przypadku spadków wsparciem pozostaje dolne ograniczanie konsolidacji przy 4,04, a następnie lokalne dołki przy 3,97. W przypadku wzrostów po wybiciu się z konsolidacji celem będzie poziom 4,16.

 

 

EURPLN

We wtorek złotówka umocniła się w stosunku do EUR o 2,5gr. Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy wczoraj, że poziom 4,3530 jest silnym oporem, przy którym zostały zrealizowane zlecenia sprzedaży. Kurs EURPLN jest zależny od dzisiejszej decyzji FED-u i kierunku, jaki zostanie obrany na eurodolarze. W przypadku spadków pierwszym wsparciem będzie poziom 4,3050, gdzie wypada dolne ograniczenie formacji 1 do 1 (niebieskie prostokąty). Po jego pokonaniu droga do 4,28 będzie stała otworem. W przypadku wzrostów oporem będą lokalne wierzchołki przy 4,3530, a następnie górne ograniczenie konsolidacji przy 4,38.

  

GBPPLN

We wtorek od rana funt wyceniał decyzję parlamentu Wielkiej Brytanii o odrzuceniu poprawek dotyczących Brexitu. Pojawiła się także informacja, iż Szkocja będzie naciskać o przeprowadzenie referendum niepodległościowego. Te dwie informacje wpłynęły na osłabienie się funta w stosunku do wszystkich walut. We wtorek ergokantor.pl sprzedawał funta już po 4,9280, co było nowym minimum w tym roku. Na zamknięciu cena na stałe pokonała mierzenie FIBO 61,8%, co może świadczyć, iż jeszcze w tym tygodniu będziemy testować poziom 4,8330, który jest lokalnym wsparciem. W przypadku wzrostów pierwszy opór stanowi mierzenie FIBO 50% na poziomie 5,04. Na kurs funta niewątpliwie wpływ mogą być dane z rynku pracy gospodarki Brytyjskiej (godz. 10.30).

  

CHFPLN

Cena porusza się w lokalnym kanale spadkowym (czerwone linie). Po wybronieniu poziomu 4 złotych rynek porusza się w konsolidacji, czekając na wybicie w którąś stronę. W przypadku wzrostów oporem jest górne ograniczenie kanału trendowego, a po jego pokonaniu oporem będą lokalne szczyty na poziomie 4,0730. W przypadku spadków cena po raz kolejny testować będzie lokalne dołki, a po ich wyłamaniu droga do 3,95 będzie stała otworem.

 

 

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

 

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Bednarz
Analityk
ergokantor.pl
+48 33 488 50 40
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.