KOMENTARZ WALUTOWY RYNEK PLN
ergokantor.pl 16.03.2017, 6.00
2017-03-16, 08:35

USDPLN

Rynek spodziewał się podniesienia stóp procentowych przez FED i taka podwyżka miała wczoraj miejsce o 25pb. Inwestorzy próbowali przewidzieć, jaki będzie wydźwięk komunikatu FOMEC, a ten okazał się, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, gołębi. Taka sytuacja znacznie osłabiła dolara w stosunku do wszystkich walut. Dolar po ponad miesiącu wybił się dołem z konsolidacji. Kurs ma otwartą drogę do lokalnego minimum z 2 lutego na poziomie 3,9750. Uważamy, że będzie to silne wsparcie, w okolicach którego aktywuje się popyt. W przypadku umocnienia się dolara oporem będzie poziom dolnego ograniczenia konsolidacji przy 4,04, a po jego pokonaniu widzimy szanse na silne odreagowanie. Uważamy, że trzeba poczekać z podjęciem decyzji o inwestowaniu w dolara do momentu ustabilizowania się rynku.

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

EURPLN

Dla EUR ważniejszą informacją od podniesienia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych miały wyniki wyborów w Holandii. Według pierwszych sondaży Exit Polls wybory wygrała Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji, która jest gwarantem kontynuowania polityki proeuropejskiej. Brak negatywnego zaskoczenia spowodowało, iż wyniki wyborów nie miały wpływu na kurs EURPLN. Para technicznie zaksięgowała dolne ograniczenie formacji 1 do 1 (niebieski prostokąt), gdzie uaktywnił się popyt. Zważywszy na fakt, iż nie był on silny, można podejrzewać, że przy kolejnym teście poziom 4,3050 zostanie pokonany, a cena będzie zmierzać ku 4,28. W przypadku korekty oporem jest poziom 4,3550.

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

  

GBPPLN

Funt od tygodnia porusza się w kanale horyzontalnym. W środę ergokantor.pl kupował funta po 4,9860, jednak im bliżej danych z USA i końca głosowania w Holandii, tym kurs się osuwał. Obecnie jesteśmy w okolicach wsparcia i w przypadku jego wybicia dołem, wsparciem będzie linia trendowa (zielona), a następnie poziom 78,8% FIBO ostatniego impulsu wzrostowego. W przypadku odreagowania oporem będzie górne ograniczenie kanału trendowego w okolicach 4,99.

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

  

CHFPLN

Kurs franka bez zmian od dłuższego czasu porusza się w spadkowym kanale trendowym. Wsparciem jest poziom 4 zł, którego cena już kilkukrotnie ostatnio testowała. Oporem jest górne ograniczenie kanału trendowego.

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.