Sytuacja złotego końcem tygodnia
ergokantor.pl 17.03.2017, 7.00
2017-03-17, 08:39

USDPLN

Dolar po wybiciu się dołem z konsolidacji w czwartek próbował sforsować poziom 4 zł. Jest to jednak silne wsparcie, które zostało naruszone, jednak nietrwale pokonane. Na bazie osłabienia dolara na wszystkich rynkach oraz dobrych danych z polskiej gospodarki wczoraj złotówka się umocniła i może to być dobry moment do zakupu dolara. Wsparciem pozostaje poziom 88,6% Fibo na poziomie 3,99, a następnie dwukrotnie broniony dołek z początku lutego na poziomie 3,9750. Oporem pozostaje poziom 61,8% Fibo, gdzie mamy do czynienia z ZZB (zasada zmiany biegunów), a cena już kilkukrotnie reagowała.

 

EURPLN

Złoty umocnił się także w stosunku do EUR. Ruch w dół o 3,5 gr to jak na tę parę silny ruch. Cena zatrzymała się na poziomie równości korekt przy 4,2940, gdzie wypada także głębokie mierzenie Fibo ostatniego impulsu wzrostowego. Reakcja była dość silna i złoty oddał prawie 1,5 gr. W najbliższym czasie nie można wykluczyć ponownego testu dolnej podstawy formacji 1 do 1, a po jej ewentualnym pokonaniu droga do długoterminowej linii trendowej przy 4,28 będzie stała otworem. W przypadku wzrostów silnym oporem będzie poziom 4,3160.

 

GBPPLN

W czwartek sytuacja na parach z funtem była dynamiczna. Dane makro doprowadziły do dużej zmienności, jednak w stosunku do złotówki funt był w miarę stabilny. Patrząc w dłuższej perspektywie, GBPPLN, po dłuższej konsolidacji między 4,95 a 5,15, wybił się dołem, jednak to wybicie nie jest znaczące. Cena zareagowała na dolne ograniczenie formacji 1 do 1 przy 4,9220, gdzie pojawił się pierwszy niewielki popyt. W przypadku  dalszych spadków wsparciem najpierw będą dołki z połowy sierpnia przy 4,90 a w dalszej kolejności cena może przetestować poziom 4,84-4,85, gdzie wypada klaster Fibo. W przypadku wzrostów cena powróci do konsolidacji z szansą na ponowny test 5,15. Ten scenariusz musiałby być poparty jednak mocnymi danymi makro i impulsu w sprawie negocjacji Brexitu.

 

 

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

 

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Bednarz
Analityk
ergokantor.pl
+48 33 488 50 40
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.