Komentarz walutowy rynek PLN
ergokantor.pl 21.03.2017, 7:00
2017-03-21, 08:21

USDPLN

Dolar w dalszym ciągu tanieje w stosunku do złotówki, trwale wyłamując się z kanału i wyrysowując nowe lokalne dołki. Technicznie po pokonaniu mocnego wsparcia przy 3,98 dolar może dalej tanieć, a pierwsze istotne wsparcia wyznaczamy przy 61,8% FIBO ostatniego impulsu wzrostowego. W przypadku jego pokonania cena może przetestować linię trendową wyrysowaną po dołkach z kwietnia i sierpnia 2016 roku. By jednak mogło dojść do takiego umocnienia się złotego względem dolara będą potrzebne jakieś czynniki zewnętrzne. Obecnie możemy mieć do czynienia z formacją 3-3-5, w której wyrysowywałaby się fala 4 w 5-tce spadkowej. W przypadku wzrostów oporem pozostaje okrągły poziom 4 złotych.

 

 

 

EURPLN

Końcem zeszłego tygodnia wskazywaliśmy, że EUR po przełamaniu linii trendowej wyrysowanej po dołkach począwszy od grudnia 2015, przetestuje poziom 4,2560, gdzie wypada mierzenie 127,2% FIBO ostatniego impulsu wzrostowego i FIBO 161,8% FIBO zasięgu zewnętrznego. Dodatkowo miejsce to jest istotne ze względu na zasadę ZZB. W istocie w poniedziałek poziom ten został przetestowany i cena od razu odbiła do góry. W krótkim terminie cena powinna ponownie przetestować poziom 4,2560, a następnie rynek powinien podjąć decyzję, w którą stronę zamierza się skierować. W przypadku dalszego umocnienia się złotego cena może wyrysować nowy dołek przy 4,23. W razie wzrostów oporem pozostaje poziom 4,2930.

 

 

 

GBPPLN

Funt znajduje się w na bardzo istotnym wsparciu wyrysowanym przez dołek z połowy sierpnia 2016 roku przy 4,90. W przypadku jego pokonania cena może przetestować poziom 4,84-4,85, gdzie wypada klaster Fibo wyznaczony przez mierzenie 78,6% FIBO z impulsu wzrostowego i 61,8% mierzenia zewnętrznego. Ta zapora przynajmniej w krótkim terminie nie powinna zostać pokonana. W przypadku wzrostów cena powróci do konsolidacji z szansą na ponowny test 5,15. Ten scenariusz musiałby być poparty jednak mocnymi danymi makro. Ponieważ o Brexicie napisano i powiedziano już wiele, zatem należy brać pod uwagę, iż 29 marca rozpocznie się proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, jednakże wiele ryzyka już jest w cenie i samo ogłoszenie nie powinno pociągnąć za sobą dalszej deprecjacji funta. Wbrew oczekiwaniom spekulantów może dojść wręcz do krótkoterminowego umocnienia się brytyjskiej waluty.

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

 

 

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Bednarz
Analityk
ergokantor.pl
+48 33 488 50 40
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.