Komentarz walutowy rynek PLN
ergokantor.pl 22.03.2017, 7:00
2017-03-22, 08:24

USDPLN

Spadki na USDPLN we wtorek zdecydowanie wyhamowały, co może być sygnałem, że rynek będzie chciał skorygować ostatnie spadki. Z technicznego punktu widzenia jest szansa na wyrysowanie się fali czwartej w pięciofalowym układzie spadkowym, co by sugerowało obecną lokalną korektę do poziomu 4 zł, a następnie jeszcze jeden impuls spadkowy. Istotnym wsparciem jest poziom linii trendowej wyrysowanej po dołkach z kwietnia i sierpnia 2016 roku.

 

EURPLN

Sentyment rynkowy jest zdecydowanie po stronie EUR. Na szerokim rynku EUR zyskiwało na skutek uspokojenia nastrojów związanych z wyborami we Francji. Nie należy jednak już teraz przesądzać o przegranej eurosceptyków, jednak ostatnie sondaże znacznie uspokoiły rynki finansowe. Euro we wtorek zyskiwało w stosunku do złotówki i tak jak wczoraj zakładaliśmy, cena przetestowała poziom wsparcia przy 4,2560, po czym doszło do korekty w górę. Cena testuje strefę oporu wyznaczoną przez linię trendową wyrysowaną po dołkach, począwszy od grudnia 2015. W przypadku kontynuacji wzrostów kolejnym oporem jest poziom 4,30. Gdyby złotówka miałaby zyskać, pierwszym wsparciem jest poziom lokalnych dołków przy 4,2560 a następnie 4,23.

 

 

GBPPLN

Wtorkowe poranne dane makro z Wielkiej Brytanii umocniły funta na szerokim rynku. Korekta na złotym nie była tak wielka, jak na parach z dolarem czy euro. Cena po przetestowaniu linii wsparcia przy 4,90 zdecydowanie odbiła, jednakże byki nie miały siły na wyjście powyżej ostatnich szczytów. Z technicznego puntu widzenia wsparciem jest linia trendowa oraz dołek z połowy sierpnia 2016 roku. Pokonanie tego poziomu pozwoli cenie na zejście do istotnego poziomu 4,84-4,85, gdzie wypada klaster Fibo wyznaczony przez mierzenie 78,6% FIBO z impulsu wzrostowego i 61,8% mierzenia zewnętrznego. Ta zapora przynajmniej w krótkim terminie nie powinna zostać pokonana. Oporem pozostają lokalne szczyty na poziomie 4,98.


 

 

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.