W czwartek złotówka umocniła się w stosunku do dolara o 2 grosze
ergokantor.pl 24.03.2017, 7:00
2017-03-24, 08:21

USDPLN

W czwartek złotówka umocniła się w stosunku do dolara o 2 grosze. Po wyrysowaniu fali czwartej, spadkowej piątki, oczekiwany jest jeszcze ruch w dół dopełniający strukturę. Wsparciem pozostają lokalne dołki z 21 marca przy 3,94, a w przypadku pokonania tej zapory wsparciem pozostaje poziom 3,92. Głębsza korekta na dolarze powinna zostać zatrzymana na linii trendowej wyrysowanej po dołkach z kwietnia i sierpnia 2016 roku. W przypadku wzrostów oporem pozostaje górne ograniczenie kanału spadkowego, a po jego pokonaniu poziom 4 zł. W szerszej perspektywie obecny poziom wydaje się być dobrym momentem na zakup dolara.


 

 

EURPLN

Umocnienie się złotówki w relacji do dolara i euro to głównie zasługa protokołu z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, który ma zdecydowanie jastrzębi wydźwięk. Członkowie Rady coraz bardziej rozważają podniesienie stóp procentowych, która ma być uzasadniona dynamiką cen i wzrostem inflacji. Taki wydźwięk komunikatu dodał siły złotówce, jednakże nie tyle, ile można było oczekiwać przy jastrzębim podejściu Rady. EURPLN skorygował się o 2 grosze, testując dołki z poniedziałku. Podaż nie ma jednak siły na większą reakcję, co sugerować może, że do głosu dojdzie popyt, który będzie chciał przetestować poziom 4,30.

 

 

GBPPLN

Coraz ciekawiej wygląda sytuacja na funcie. Brytyjska waluta, która w ostatnich dniach mocno zyskała do dolara i euro, w stosunku do złotego zyskała niewiele. Doskonałe dane z brytyjskiej gospodarki są paliwem dla umocnienia się funta i nawet zapowiedź oficjalnego ogłoszenia Brexitu 29 marca nie jest w stanie go osłabić. Z technicznego punku widzenia funt odbił od poziomu 4,90 i mozolnie pnie się w górę. Na interwale H4 wyrysowała się formacja odwróconej głowy z ramionami na odwrócenie trendu, co pozwala myśleć o wzrostach. Oporem pozostaje poziom 61,8% Fibo ostatniego impulsu spadkowego przy 5,03, a po jego pokonaniu poziom 5,0580. W przypadku spadków wsparciem pozostają lokalne dołki przy 4,90.


 

 

 

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

 

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Bednarz
Analityk
ergokantor.pl
+48 33 488 50 40
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.