Brexit nie musi być katem funta
ergokantor.pl 30.03.2017, 8:00
2017-03-30, 09:33

USDPLN

Kolejny dzień umocnienia się dolara pozwolił parze USDPLN przetestować poziom lokalnego oporu przy 3,9480. Realizacja zysków przez inwestorów doprowadziła do zejścia ceny o 1,5 grosza. Fundamentalnie podtrzymujemy pogląd o dalszym umocnieniu się dolara względem złotówki, a rozmiar i czas tego umocnienia zależy od sytuacji na eurodolarze i rozwoju sytuacji z reformą podatków oraz systemu służby zdrowia w USA. W przypadku wzrostów oporem pozostaje poziom 3,9480, a po jego pokonaniu kolejny oporem będzie strefa ostatnich lokalnych szczytów przy 3,98.


 

 

 

EURPLN

Złoty zaksięgował formację 1 do 1. Oczekujemy, iż po ponownym teście poziomu 4,2250 popyt się uaktywni, co spowoduje kilkusesyjną korektę wzrostową. Oporem dla ceny jest linia trendowa wyrysowana po dołkach z listopada 2015, kwietnia 2016 oraz lutego 2017. W przypadku dalszych spadków wsparciem pozostaje okrągły poziom 4.20.


 

 

 

GBPPLN

Brexit nie musi być katem funta. Sugerowaliśmy od kilku tygodni, że dzień ogłoszenia chęci rozwodu Wielkiej Brytanii z UE będzie szokiem dla rynków. Tak było w istocie podczas referendum, lecz po faktycznym ogłoszeniu, cena zareagowała, osłabiając funta, jednakże większość Brexitu i tak jest już w cenach. Naszym zdaniem funt może w krótkim terminie się umocnić nawet do poziomu 4,94 zł. W przypadku spadków wsparciem będą lokalne dołki przy 4,86.

 

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

 

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Bednarz
Analityk
ergokantor.pl
+48 33 488 50 40
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.