Komentarz poranny rynku złotego
ergokantor.pl 05.04.2017, 7:00
2017-04-05, 08:14

USDPLN

We wtorek przed południem za dolara płaciliśmy już 4 złote. Zgodnie z oczekiwaniem rynku złotówka się osłabiła, księgując ten okrągły poziom, jednak widzimy szanse na dalsze osłabienie do poziomu co najmniej 4,02, gdzie wypada równość korekt oraz mierzenie 61,8% FIBO ostatniego impulsu spadkowego. Obecnie cena znajduje się na lokalnym wsparciu przy 4,98, gdzie cena reagowała już kilkukrotnie i z punktu widzenia price action, jest to bardzo istotne miejsce. Po ewentualnym pokonaniu 4,02 powinna nastąpić lokalna korekta, a następnie jest szansa na podbicie szczytów do poziomu głębokiego mierzenia FIBO 78,6% przy 4,05. W przypadku spadków wsparciem pozostaje strefa popytowa na poziomie 3,94, gdzie cena reagowała 21 marca. Po jego zaksięgowaniu i powrotu do wzrostów jest szansa na wyrysowanie się formacji odwróconego RGR.

 

EURPLN

Złoty w stosunku do euro, we wtorek, osłabił się o 3 grosze, wybijając poziom lokalnego oporu na poziomie 4,26. Wybicie to było jednak nietrwałe, co pokazuje, że jest to istotna strefa w drodze do 4,28. Technicznie mamy tutaj do czynienia z sytuacją zasady zmiany biegunów tzn. że cena, która kiedyś była wsparciem obecnie jest oporem. Pierwsza reakcja ceny miała zakres powyżej 1 grosza, lecz jesteśmy przekonani, że rynek przetestuje ten poziom z dużą szansą powodzenia. W krótkim terminie oporem są lokalne szczyty przy 4,2850, gdzie wypada 50% FIBO mierzenia wewnętrznego i zakończenie równości korekt w trendzie. Wsparciem pozostaje lokalny dołek przy 4,21.

 

 

GBPPLN

Podobnie jak w przypadku dolara i euro, funt zareagował na lokalną strefę oporu przy 4,9870. Od końca marca cena testowała ten poziom już trzeci raz, jednak bez powodzenia. Każdy następny test zwiększa prawdopodobieństwo wybicia go w górę do poziomu 5,02, gdzie wypada mierzenie 61,8 FIBO ostatniego impulsu spadkowego oraz równość korekt. Dodatkowo przy 5,02 wypada górne ograniczenie formacji 1 do 1 ostatniego impulsu wzrostowego. Na tym poziomie prawdopodobnie nastąpi lokalna korekta jako przystanek w drodze do mierzenia 78,6 %FIBO przy 5,05. W przypadku spadków wsparciem pozostaje strefa popytowa przy 4,90.

Komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 roku. Został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

 

źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

 

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.