Sytuacja na EURPLN, USDPLN
ergokantor.pl 24.05.2017, 9:15
2017-05-24, 09:42

EURPLN

Na wykresie tygodniowym cena przetestowała cieniem świecy dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Korpus świecy z zeszłego tygodnia zamknął się powyżej mierzenia 61,8% Fibo impulsu wzrostowego mierzonego od kwietnia 2015 do stycznia 2016. Obecnie, świeca tygodniowa jest wzrostowa. Sytuacja ta może sugerować, iż 6-cio miesięczny trend spadkowy, może być na wykończeniu, a cena poruszać się będzie na północ. Wiele będzie zależeć od zamknięcia świecy z tego tygodnia oraz świecy miesięcznej w przyszłym tygodniu.

W bardzo ciekawym momencie znajdujemy się na wykresie 4-ro godzinnym. Cena znajduje się pomiędzy dolnym ograniczeniem wzrostowego kanału trendowego a linią trendu spadkowego wyrysowaną po szczytach z 6 grudnia, 13 marca i 21 kwietnia. Wczoraj po raz kolejny zaksięgowaliśmy równość korekt w trendzie spadkowym. Reakcja podaży nie była już jednak tak silna, co może sugerować, iż niedźwiedzie nie mają już siły do dalszego umacniania złotego. W przypadku spadków może dojść do kolejnego testu dolnego ograniczenia kanału, a w przypadku jego trwałego wybicia wsparcie znajduje się na poziomie 4,16. W przypadku wzrostów cena powinna przetestować poziom linii lokalnego trendu spadkowego, a po jej trwałym pokonaniu droga do 4,28 będzie stała otworem.

USDPLN

Dolar przebił większość istotnych wsparć, otwierając sobie drogę nawet do poziomu 3,64. W tym momencie trzeba się zastanowić, czy dolar będzie faktycznie taki słaby, a złotówka taka mocna. Naszym zdaniem jest na to szansa, jednakże scenariuszem bazowym jest odwrót na północ i znaczna korekta. Osłabienie dolara na szerokim rynku spowodowane jest zamieszaniem politycznym wokół Prezydenta Donalda Trumpa, a nie czynnikami fundamentalnymi. Sytuacja może się diametralnie zmienić już za kilka dni, gdy będziemy się zbliżać do kolejnej decyzji FED-u w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Zatem, gdyby miał się ziścić scenariusz spadkowy, to cena może przetestować poziom nawet 3,64. W przypadku wzrostów oporem będzie poziom 3,89.

Na niższym interwale, cena porusza się w spadkowym kanale trendowym. Po dwukrotnym teście kanału trendowego nastąpiła niewielka korekta. Obecnie zauważalna jest słabość popytu, gdyż cena nie ma sił przetestować górnego ograniczenia kanału trendowego. W przypadku spadków wsparciem pozostają ostatnie dołki przy 3,7250, a następnie dolne ograniczenie kanału. W przypadku wzrostów oporem będzie górne ograniczenie kanału przy 3,77, a następnie poziom 3,81.

Komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 roku. Został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.