Złoty przed danymi z USA
ergokantor.pl 07.07.2017, 8:45
2017-07-07, 09:04

W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy złoty kolejny raz się umocnił i przetestował poziom 3,7050. Popyt, który uaktywnił się końcem czerwca i początkiem lipca nie miał siły na większy ruch w górę i realizując zyski przed danymi, wychodził z rynku. Obecnie rynek będzie czekał na wydźwięk danych, które niewątpliwie wskażą kierunek na parach z dolarem. Oczy inwestorów będą zwrócone szczególnie na dynamikę wzrostu przeciętnego godzinowego wynagrodzenia. Rynek oczekuje wzrost wskaźnika z 0,2% na 0,3%, co by było sygnałem, iż można bardziej realnie myśleć o kolejnej podwyżce stóp procentowych. W przypadku zachowania konsensusu nastrój na rynku także powinien być prodolarowy, ponieważ dolar w ostatnich tygodniach nie rozpieszczał i przynajmniej krótkoterminowa realizacja zysków jest jak najbardziej oczekiwana.

 

 

USDPLN znajduje się blisko kluczowego wsparcia i przynajmniej do danych powinien się konsolidować w okolicach 3,71-3,72. W przypadku trwałego wybicia dołem droga do 3,60 będzie otwarta, natomiast w przypadku aktywacji popytu oporem pozostanie lokalny ostatni szczyt przy 3,76, a następnie szczyt z 21 czerwca przy 3,8230.

EURPLN wczoraj najpierw się umocnił o 2,5 gr, by po południu wymazać ten wzrost i aby na koniec dnia konsolidować się poniżej 4,24. Ruchy te odbywały się jednak w wewnątrz kanału trendowego i dopóki nie dojdzie do znaczącego wybicia, cena powinna konsolidować w zakresie 4,2240 - 4,2530. Należy pamiętać, iż od 25 czerwca znajdujemy się w trendzie wzrostowym przy mierzeniu 23% FIBO dużego impulsu spadkowego mierzonego od 06 grudnia 2016, co pozwala na założenie, iż byki będą chciały jednak przetestować poziom co najmniej 38,2% Fibo przy 4,29.

Komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 roku. Został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.