Sytuacja na złotym
ergokantor.pl 18.07.2017, 9:15
2017-07-18, 09:15

USDPLN

Dalsze osłabienie się dolara na szerokim rynku przełożyło się także na umocnienie się złotego. W piątek przełamane zostało wsparcie na 3,70 i kurs ruszył mocno na południe. Kolejne wsparcie, które powinno choć chwilowo zatrzymać spadki, wyznaczają dwa mierzenia zewnętrzne i wypada przy 3,63. Jest to ważna strefa, która była już przez rynek broniona w sierpniu 2015 roku. W przypadku jej pokonania droga do 3,55 będzie otwarta. W przypadku lokalnej korekty oporem będzie niedawne wsparcie przy 3,70.

GBPPLN

Funt od 2 tygodni porusza się w konsolidacji pomiędzy 3,74 - 4,85. W nocy doszło do kolejnego testu poziomu 4,7640, gdzie wypada mierzenie 88,6% Fibo. Reakcja popytu była jednak niewielka, co pozwala sądzić, iż cena jeszcze może przetestować dolną krawędź kanału. W przypadku większej siły byków oporem pozostaje poziom 4,85.

Komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 roku. Został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.