Czy to początek korekty na złotym?
ergokantor.pl 09.08.2017, 9:00
2017-08-09, 09:06

Początek tygodnia przyniósł nam lekkie osłabienie się złotego w stosunku do głównych walut. Przyczyną tej korekty jest głównie awersja rynku do ryzyka, a także realizacja zysków w sytuacji zagrożeń politycznych na linie USA - Korea. Ponadto, scenariusz rynkowy, jak i analiza techniczna od dłuższego czasu zapowiadały głębszą korektę silnego złotego.

 

USDPLN po zaksięgowaniu w nocy z 3 na 4 sierpnia dołku przy 3,5650 odbił się na ponad 7 groszy, by wczoraj na bazie dobrych danych z USA zaksięgować 3,64. Zakres ewentualnej korekty jest większy i oczekuje się, że cena przetestuje okolice lokalnych szczytów z drugiej połowy lipca przy 3,67, a nawet 3.70. W przypadku spadków mocnym wsparciem pozostaje poziom ZZB przy 3,61. 

 

EURPLN od kilku dni znajduje się w konsolidacji pomiędzy 4,2350 a 4,27. Mając na uwadze, że rynek będzie respektował formację odwróconego RGR, to jest spora szansa na przetestowanie oporów na 4,28, a nawet bardziej odległego w okolicach 4,35. Na większą reakcję będzie jednak trzeba poczekać aż do momentu wybicia się z konsolidacji i potwierdzenia ruchu. W przypadku wybicia się dołem i wyłamania poziomu 4,24, kluczowym poziomem dla podaży będą okolice okrągłego poziomu 4,20.

 

 

Na GBPPLN od początku tygodnia broniony był poziom lokalnego dołka przy 4,68. Na tę chwilę z sukcesem, jednakże niewielka korekta popytu pozwala sądzić, że dojdzie jeszcze w najbliższym czasie do kolejnej kontry podaży. W przypadku wzrostów po wybiciu linii trendowej jest szansa na przetestowanie istotnego oporu w okolicach 4,85.

 

Komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 roku. Został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.