Sytuacja złotego po RPP
ergokantor.pl 09.11.2017r.
2017-11-09, 13:56

Brak zmian w wysokości bazowych stóp procentowych przez RPP nikogo nie dziwi, jednakże stanowisko Rady, iż w przyszłym roku nie będzie konieczności podwyżek stóp procentowych w świetle wyższej prognozowanej ścieżki inflacyjnej i wzrostu gospodarczego już trochę tak. RPP zdecydowała o redukcji stopy rezerwy obowiązkowych, co jest rodzajem luzowania polityki monetarnej, a co nie idzie w parze z prognozowaną wyceną przyszłorocznych podwyżek stóp.

W świetle retoryki RPP złoty minimalnie się umocnił jednak ruchy ceny były nieznaczne i rynek oczekuje na dane makroekonomiczne.

 

USDPLN

W stosunku do dolara, złoty po wybiciu i przetestowaniu górnego ograniczenia kanału spadkowego ma szanse przetestować szczyty z początku października na poziomie 3,70. Jest to bardzo istotne miejsce dla rynku ze względu na lokalną strefę wsparcia i oporu, a także w tym miejscu wypada mierzenie 23,6% Fibo całego ruchu spadkowego mierzonego od grudnia 2016r. Po ewentualnym wybiciu tego poziomu górą droga do 3,81 będzie otwarta.

https://pl.tradingview.com/x/rkzfOU8r/

 

EURPLN

Znajdujemy się w pobliżu dolnego ograniczenia wzrostowego kanału trendowego. Po teście kanału z drugiej połowy maja i powrocie, jest szansa na kolejne przetestowanie jednakże ze znacznie większym wybiciem. W okolicach wsparcia przy 4,21 - 4,22 powinien uaktywnić się znaczny popyt, co powinno wynieść cenę co najmniej do poziomu mierzenia 50% Fibo ostatniego impulsu spadkowego, tj. do poziomu szczytu z końca września 4,33.

https://pl.tradingview.com/x/J2QJuOiA/

Komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 roku. Został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

KONTAKT / AUTOR
Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl
532-258-886
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.