12.10 – Dzień Bezpiecznego Komputera
Od 2004 roku corocznie w dniu 12 października obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera. Skąd wziął się pomysł na takie święto? Jak ergokantor.pl dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników?
2015-10-12, 13:49

Na czym polega Dzień Bezpiecznego Komputera?

Święto to jest komercyjnym przedsięwzięciem marketingowym, które przybrało postać kampanii informacyjnej i edukacyjnej. Są one skierowane do wszystkich użytkowników komputerów i internetu w Polsce, zwłaszcza do najmłodszych.

Celem Dnia Bezpiecznego Komputera jest propagowanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów ograniczania ryzyka płynącego z sieci.

Święto zostało zapoczątkowane 12 października 2004 roku i zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W cały projekt włączyła się również Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Co nam grozi w związku z użytkowaniem komputera?

Zagrożeń związanych z komputerami i internetem jest wiele: grozi nam włamanie i kradzież danych, grożą nam wirusy, trojany i robaki, sniffing (czyli technika przechwytywania danych). Dlatego też zawsze powinniśmy mieć działający program antywirusowy oraz korzystać z bezpiecznych stron w sieci.

Bezpieczeństwo komputera a ergokantor.pl

System informatyczny serwisu ergokantor.pl został zaprojektowany i wykonany przez profesjonalistów, którzy specjalizują się w opracowywaniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań IT. Dla pełnego bezpieczeństwa użytkowników, część transakcyjna serwisu znajduje się na oddzielnych serwerach niż część informatyczna – w podobny sposób działają również systemy bankowości elektronicznej.

Dodatkowo, strona ergokantor.pl zabezpieczona jest certyfikatem Premium EV SSL – to certyfikat typu Extended Validation, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa i zaufania. Jest używany do zabezpieczania dużych serwisów, przeprowadzających transakcje o dużej wartości, np. stron bankowych czy korporacyjnych.

Zabezpieczenie to możemy zobaczyć na własne oczy, od razu gdy spróbujemy zalogować się na swoje konto na ergokantor.pl – strony chronione tym certyfikatem wyświetlane są z zielonym paskiem adresu w przeglądarce. Ponadto zobaczymy tam także dane właściciela danej witryny.

KONTAKT / AUTOR
Gabriela Kłaptocz
Media Menadżer
ergokantor.pl
664-417-700
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.