19.10 – Dzień Normalizacji
Każdego roku 19 października obchodzimy Dzień Normalizacji. Czemu służą normalizacje? Kto czuwa nad ich powstawaniem? I jak to się ma do działalności ergokantor.pl?
2015-10-19, 12:32

Normalizacja – co to jest?

Najbardziej znaną organizacją normalizacyjną jest ISO (International Organization for Standardization - Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) z siedzibą w Genewie, a na terenie Polski funkcję tę pełni Polski Komitet Normalizacyjny.

Normalizacja to określenie, które stosuje się wobec całego procesu powstawania, wdrażania i stosowania określonych norm. Służą one natomiast ujednoliceniu różnych zachowań, produktów, działania systemów i instytucji – tak by można było być pewnym jak coś działa lub wygląda. Niejako dzięki normom możemy być pewni jakości usług czy danych produktów.

Pojęcie normalizacji odnajdziemy także w różnych naukach. Przykładowo w statystyce oznacza ona procedurę wstępnej obróbki danych, dzięki czemu otrzymujemy możliwość ich porównywania ze sobą oraz dalszej analizy. Natomiast w informatyce słowo normalizacja odnosi się do procesu eliminacji powtarzających się danych w relacyjnej bazie danych – co oznacza, że trzymamy dane w jednym miejscu. Zwiększa to bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko powstawania błędów i niespójności.

Normalizacje a ergokantor.pl

Widzimy więc, że normy są bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania wszelkich systemów i instytucji. Niemniej ważne są dla nas – dlatego ergokantor.pl spełnia wszystkie normy, kiedy chodzi o bezpieczeństwo finansów.

Wszystkie środki, które pochodzą z wpłat Klientów, deponowane są na rachunkach bankowych kantoru - są one dedykowane operacjom użytkowników. Identyfikacja wpłat oraz ich księgowanie dokonywane są automatycznie po unikatowym numerze podanym w tytule przelewu z rachunku bankowego nadawcy, zarejestrowanym uprzednio w serwisie ergokantor.pl. Dostęp do swojego konta (i do zmiany danych) ma jedynie użytkownik, który zabezpiecza konto hasłem składającym się z minimum 8 znaków (w tym przynajmniej z jednej dużej litery, jednej małej oraz jednej cyfry).

Ponadto nad bezpieczeństwem środków naszych Klientów czuwa Ministerstwo Finansów (podlegamy kontroli ze strony Generalnego Inspektora Informacji Finansowej) oraz Komisja Nadzoru Finansowego. Działamy także zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Nasza baza danych została zgłoszona do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO)

 

o ergokantor.pl

ergokantor.pl to internetowy serwis wymiany walut dla osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex, co gwarantuje korzystne kursy walut i rzeczywiste oszczędności dla Klienta. Spółka Goldem Sp. z o.o. – właściciel ergokantor.pl, dysponuje kapitałem w wysokości 1 mln złotych, co jest jednym z najwyższych w branży niebankowych podmiotów wymiany walut online.

KONTAKT / AUTOR
Gabriela Kłaptocz
Media Menadżer
ergokantor.pl
664-417-700
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.