20.10 - Światowy Dzień Statystyki
Światowy Dzień Statystyki jest stosunkowo młodym świętem – obchodzimy go już od 2010 roku, ale… tylko raz na 5 lat! Obchody te mają na celu popularyzację wiedzy o roli statystyki w rozwoju gospodarczym i społecznym.
2015-10-20, 08:37

Czym są statystyki i jaki jest ich cel?

Każdy chce mieć „swój DZIEŃ”… Pomysł na Światowy Dzień Statystyki narodził się wśród członków Komisji Statystycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dnia 3 czerwca 2010 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ podjęło rezolucję, którą ustanowiono takie święto. Od tego czasu obchodzimy je 20 października, a w tym roku będziemy to robić dopiero… po raz drugi! ONZ postanowiło bowiem, że Światowy Dzień Statystyki odbywać się będzie raz na 5 lat.

Opracowywanie i udostępnianie danych statystycznych stanowi podstawę do podejmowania wielu ważnych decyzji przez rządy, kierownicze gremia gospodarcze czy wspólnoty lokalne. W mniejszej skali, statystyki przydają się także w każdym przedsiębiorstwie – w różnych celach, w zależności od rodzaju danych. Nasze decyzje życiowe jako klientów: banków, instytucji czy urzędów, czy jako konsumentów oparte są również na różnego rodzaju przetworzonych informacjach i danych statystycznych.

 

Statystyki w ergokantor.pl

My także gromadzimy wszelkie informacje dotyczące rynku kantorów internetowych oraz działalności ergokantor.pl. W raporcie Interaktywnie.com „Kantory internetowe” możemy przeczytać, że (według niektórych szacunków) branża wymiany walut online w naszym kraju jest warta już nawet 25 miliardów złotych!

Na platformie ergokantor.pl od początku 2015 roku przeprowadzonych zostało kilkanaście tysięcy transakcji – z czego aż 44,9% dotyczyło waluty euro. Dalej na liście znajdują się wymiany we frankach szwajcarskich (40,3%), dolarach amerykańskich (10%), funtach brytyjskich (3,9%) oraz w dolarach australijskich, rublach rosyjskich, jenach japońskich, koronach szwedzkich i norweskich (wymiana każdej z tych walut stanowi mniej niż 1% wszystkich transakcji). Według zebranych danych w grudniu 2014 roku kobiety stanowiły zaledwie (lub aż?) 18% ogółu zalogowanych klientów ergokantor.pl. W styczniu 2015 roku odsetek zarejestrowanych kobiet wzrósł do 20%, w kwietniu było to już 24%, a z końcem lipca aż 32%! Kobiety stanowią 30% całej naszej bazy Klientów. Jak łatwo zauważyć, kobiety coraz bardziej świadomie wybierają właśnie ten sposób na oszczędzanie.

o ergokantor.pl

ergokantor.pl to internetowy serwis wymiany walut dla osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex, co gwarantuje korzystne kursy walut i rzeczywiste oszczędności dla Klienta. Spółka Goldem Sp. z o.o. – właściciel ergokantor.pl, dysponuje kapitałem w wysokości 1 mln złotych, co jest jednym z najwyższych w branży niebankowych podmiotów wymiany walut online.

KONTAKT / AUTOR
Gabriela Kłaptocz
Media Menadżer
ergokantor.pl
664-417-700
ZAŁĄCZNIKI
statystyki.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.