Sytuacja na złotówce po wystąpieniu Trumpa
Nocne przemówienie Donalda Trumpa wpłynęło pozytywnie na dolara pomimo braku retoryki dotyczącej podatków. Dolar umocnił się do wszystkich walut.
2017-03-01, 10:03

USDPLN

Nocne przemówienie Donalda Trumpa wpłynęło pozytywnie na dolara pomimo braku retoryki dotyczącej podatków. Dolar umocnił się do wszystkich walut. Wczoraj w godzinach popołudniowych ergokantor.pl sprzedawał dolara po 4,06 natomiast już dziś o poranku, trzeba zapłacić 2 grosze więcej. Dodatkowo wzrost do 70% prawdopodobieństwa podniesienia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych w przyszły piątek będzie powodował dalsze umocnienie się dolara także do polskiej złotówki. W przypadku oczekiwanych wzrostów USDPLN powinien przetestować lokalne szczyty na poziomie 4,10, a w przypadku dalszych wzrostów poziom 4,15 gdzie wypada zakończenie formacji geometrycznej 1 do 1, a ponadto mamy tu do czynienia z price action, gdyż cena historycznie reagowała już na ten poziom. W przypadku spadków możliwe przetestowania poziomu 4,00.

 

EURPLN

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami PLN umocniło się do EUR, rysując prawe ramie formacji RGR. Oczekujemy spadku do poziomu 4,29, a następnie nawet do poziomu 4,25. W przypadku wzrostów możliwe jest przetestowanie lokalnych szczytów na poziomie 4,32. Ze względu na spadek wartości eurodolara po wystąpieniu Trumpa bardziej prawdopodobne jest umocnienie złotówki względem euro przynajmniej w krótkim terminie.

 

GBPPLN

Funt wczoraj w godzinach popołudniowych wybił się dołem z kanału wzrostowego, co było dla nas scenariuszem bazowym. Obecnie możliwe jest przetestowanie z drugiej strony linii kanału, czyli wzrost do 5,06 a po jego przełamaniu powrót do kanału wzrostowego w przypadku globalnego umocnienia się GBP. W przypadku spadków oczekujemy zaksięgowanie poziomu 5,0135, gdzie wyznaczamy mierzenie FIBO 61,8%, po czym może nastąpić lokalna korekta. W razie większych spadków oczekujemy przetestowania poziomu 4,97 – 4,95

źródło: ergokantor.pl

___________________________________________________________________________________

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o. - właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

___________________________________________________________________________________

O marce ergokantor.pl:

ergokantor.pl to internetowy serwis wymiany walut dla osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex, co gwarantuje korzystne kursy walut i rzeczywiste oszczędności i zyski dla Klienta. Spółka Goldem Sp. z o.o. – właściciel ergokantor.pl, dysponuje kapitałem w wysokości 1 mln złotych, co jest jednym z najwyższych w branży niebankowych podmiotów wymiany walut online.

9 korzyści dla, których warto wymieniać walutę w ergokantor.pl:

1. Korzystne kursy walut
2. Brak prowizji za wymianę walut
3. Szybkość transakcji
4. Obsługa wszystkich banków w Polsce
5. Obsługa 12 walut
6. Możliwość przelewu środków z transakcji wymiany bezpośrednio na konto osoby trzeciej
7. Bezpieczeństwo wymiany gwarantowane
8. Codzienne komentarze walutowe
9. Poczucie humoru…sprawdź: humor z ergokantor.pl

Kantor internetowy ergokantor.pl działa 24h/dobę 7 dni w tygodniu, księgowanie transakcji w godzinach pracy kantoru, tj. w dni robocze od godziny 8.00 do 17.00.

Dbamy o zaufanie naszych Klientów i bezpieczeństwo transakcji – jesteśmy Biurem Usług Płatniczych nadzorowanym przez KNF i GIIF.

Kantor prowadzi czat on-line, a platforma wymiany jest wyjątkowo prosta w obsłudze.

ergokantor.pl to 100% Klientów zadowolonych ze współpracy z nami, co potwierdzają wyniki sondażu niezależnej firmy zewnętrznej Opineo.pl http://www.opineo.pl/opinie/goldem-sp-z-o-o

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Bednarz
Analityk
ergokantor.pl
+48 33 488 50 40
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy