20.10 - Światowy Dzień Statystyki
Światowy Dzień Statystyki jest stosunkowo młodym świętem – obchodzimy go już od 2010 roku, ale… tylko raz na 5 lat! Obchody te mają na celu popularyzację wiedzy o roli statystyki w rozwoju gospodarczym i społecznym.
2015-10-20, 08:37

Czym są statystyki i jaki jest ich cel?

Każdy chce mieć „swój DZIEŃ”… Pomysł na Światowy Dzień Statystyki narodził się wśród członków Komisji Statystycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dnia 3 czerwca 2010 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ podjęło rezolucję, którą ustanowiono takie święto. Od tego czasu obchodzimy je 20 października, a w tym roku będziemy to robić dopiero… po raz drugi! ONZ postanowiło bowiem, że Światowy Dzień Statystyki odbywać się będzie raz na 5 lat.

Opracowywanie i udostępnianie danych statystycznych stanowi podstawę do podejmowania wielu ważnych decyzji przez rządy, kierownicze gremia gospodarcze czy wspólnoty lokalne. W mniejszej skali, statystyki przydają się także w każdym przedsiębiorstwie – w różnych celach, w zależności od rodzaju danych. Nasze decyzje życiowe jako klientów: banków, instytucji czy urzędów, czy jako konsumentów oparte są również na różnego rodzaju przetworzonych informacjach i danych statystycznych.

 

Statystyki w ergokantor.pl

My także gromadzimy wszelkie informacje dotyczące rynku kantorów internetowych oraz działalności ergokantor.pl. W raporcie Interaktywnie.com „Kantory internetowe” możemy przeczytać, że (według niektórych szacunków) branża wymiany walut online w naszym kraju jest warta już nawet 25 miliardów złotych!

Na platformie ergokantor.pl od początku 2015 roku przeprowadzonych zostało kilkanaście tysięcy transakcji – z czego aż 44,9% dotyczyło waluty euro. Dalej na liście znajdują się wymiany we frankach szwajcarskich (40,3%), dolarach amerykańskich (10%), funtach brytyjskich (3,9%) oraz w dolarach australijskich, rublach rosyjskich, jenach japońskich, koronach szwedzkich i norweskich (wymiana każdej z tych walut stanowi mniej niż 1% wszystkich transakcji). Według zebranych danych w grudniu 2014 roku kobiety stanowiły zaledwie (lub aż?) 18% ogółu zalogowanych klientów ergokantor.pl. W styczniu 2015 roku odsetek zarejestrowanych kobiet wzrósł do 20%, w kwietniu było to już 24%, a z końcem lipca aż 32%! Kobiety stanowią 30% całej naszej bazy Klientów. Jak łatwo zauważyć, kobiety coraz bardziej świadomie wybierają właśnie ten sposób na oszczędzanie.

o ergokantor.pl

ergokantor.pl to internetowy serwis wymiany walut dla osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex, co gwarantuje korzystne kursy walut i rzeczywiste oszczędności dla Klienta. Spółka Goldem Sp. z o.o. – właściciel ergokantor.pl, dysponuje kapitałem w wysokości 1 mln złotych, co jest jednym z najwyższych w branży niebankowych podmiotów wymiany walut online.

KONTAKT / AUTOR
Gabriela Kłaptocz
Media Menadżer
ergokantor.pl
664-417-700
ZAŁĄCZNIKI
statystyki.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy